STUDENT RECORDS PHOTO GALLERY VIRTUAL TOURS
 
 

ENTRANCE EXAMINATION RESULT OF THREE YEAR BACHELOR’S DEGREE IN CATERING TECHNOLOGY & CULINARY ARTS CONDUCTED AT CAI HYDERABAD FOR THE ACADEMIC YEAR 2011-2012

 

LIST OF CANDIDATES PROVISIONALLY SELECTED IN ALL INDIA ENTRANCE EXAMINATION CONDUCTED ON 19thJUNE 2011 AT HYDERABAD FOR 3-YEAR BACHELORíS DEGREE IN CATERING TECHNOLOGY & CULINARYARTS FOR THE ACADEMIC YEAR 2011-12

NOTE: THE LIST OF CANDIDATES SELECTED IS NOT IN THE ORDER OF MERIT.

LOCAL OPEN CATEGORY

 

SNO HALL TICKET NO NAME OF THE CANDIDATE PLACE
1
E-07
MR. S. KARTHIK
HYDERABAD
2
B-09
MR. M. KRISHNA CHAITANYA
SECUNDERABAD
3
D-24
MR. P.M.P.K. VARMA
EAST GODAVARI
4
A-13
MR. K. VARUN KUMAR
HYDERABAD
5
D-06
MR. KUMMUR ZIAUDDIN
ANANTHAPUR
6
E-10
MR. P. KRISHNA TEJA
KHAMMAM
7
E-18
MR. K. ARAVIND
VISHAKAPATNAM
8
A-18
MR. M. KALYAN
WARANGAL
9
B-12
MS. GAURIKA VIKAS AGRAWAL
HYDERABAD
10
D-20
MR. VIVRUT ARORA
SECUNDERABAD
11
C-15
MS. AASTHANA  SAXENA
HYDERABAD
12
C-06
MR. S. HEMANTH VARMA
GUNTUR
13
C-24
MR. M. SRIDHAR REDDY
HYDERABAD
14
A-07
MR. T. DATTADRI
NIZAMABAD
15
E-20
MR. SURESH SHARMA
SECUNDERABAD
16
D-22
MR. K. KIRAN KUMAR REDDY
EAST GODAVARI
17
D-05
MR. M. SHARAD DUBEY
HYDERABAD
18
E-13
MR. M. PRANAY REDDY
HYDERABAD
19
E-21
MR. B. VENKAT MURTHY
NALAGONDA
20
D-21
MR. D. RAJU
KARIMNAGAR

 

NON LOCAL CATEGORY

 

SNO HALL TICKET NO NAME OF THE CANDIDATE PLACE
1
B-04
MR. CHIRAG SEHGAL
CHENNAI
2
A-20
MR. MOHD ANAS QURESHI
MADHYA PRADESH
3
C-25
MR. ASEM NIKESH SINGH
MANIPUR
4
A-15
MR. JAYESH PATNAIK
ORISSA
5
B-18
MS. C.G. NIYATI
GOA
6
B-11
MR. INDRANIL GHOSH
KOLKATTA
7
A-04
MR. BIKASH PANDIT
NEPAL
8
B-10
MS. KUMARI VAISHNAVI .V
KERALA
9
B-17
MR. ANURAAG SARMA
ASSAM
10
E-16
MS. TENZIN DADON
KARNATAKA
11
A-23
MR. LI HUA SHENG ANDREW
BANGALORE
12
D-18
MR. HARPREET SINGH BAWEJA
NEW DELHI
13
D-23
MR. TSERING PALJOR
DEHARA DUN
14
C-03
MS. SANIYA ARORA
NEW DELHI
15
B-06
MR. PRADEEP RUBINATH
CHENNAI
16
E-09
MR. KRUNAL BHOSLE
MAHARASTRA

 

RESERVATION CATEGORY (BACKWARD CLASSES: GROUP (A,B,C,D,E)

 

SNO HALL TICKET NO NAME OF THE CANDIDATE PLACE
1
D-02
MR. B. PARAMESH
HYDERABAD
2
E-15
MR. K. SAI NIKHIL
GUNTUR
3
D-01
MR. A. KRISHNA
KARIMNAGAR
4
A-03
MR. D. BHARATH KUMAR
HYDERABAD
5
A-17
MR. G. ANIL
KHAMMAM
6
A-25
MR. M. BHARATH KUMAR
NIZAMABAD
7
A-09
MR. G. NIKHIL
NIZAMABAD
8
E-08
MR. M. VENKATESH
KRISHNA DIST.

 

RESERVATION CATEGORY (SCHEDULED CASTE/SCHEDULED TRIBE )

 

SNO HALL TICKET NO NAME OF THE CANDIDATE PLACE
1
C-05
MR. M. PRADEEP KUMAR
RANGAREDDY
2
D-16
MR. C. ANIL KUMAR
HYDERABAD

 

EX-SERVICE MEN CATEGORY

 

SNO HALL TICKET NO NAME OF THE CANDIDATE PLACE
1
D-13
MR. AMAN LAL MAMGAIN
HYDERABAD

 

 

NOTE :ALL THE CANDIDATES WHO HAVE BEEN SHORT-LISTED WILL HAVE TO ENROLL ON OR BEFORE 2ndJuly 2011 BY PAYMENT OF FULL FEES, FAILING WHICH THE SEAT WILL BE RELEASED TO WAIT-LISTED CANDIDATES.


 

FOLLOWING CANDIDATES ARE WAIT LISTED FROM THE ENTRANCE EXAMINATION CONDUCTED ON 19-06-2011

 

Wait listed candidates to meet the ADMISSIONS COUNSELLOR between 30th& 2nd July 2011 to know the status of the seat

 

WAIT LIST

 

LOCAL OPEN CATEGORY

 

SNO HALL TICKET NO NAME OF THE CANDIDATE PLACE
1
B-20
MR. YOGENDRA PRASAD KOTIYAL
HYDERABAD
2
A-16
MR. SIDDHARTH GEORGE
SECUNDERABAD
3
B-19
MR. B. BANU CHANDER
HYDERABAD
4
D-03
MR. AVINASH TIWARI
HYDERABAD
5
E-19
MR. VISHNU VARDHAN .S
KURNOOL

 

NON LOCAL CATEGORY

 

SNO HALL TICKET NO NAME OF THE CANDIDATE PLACE
1
D-15
MR. TENZIN WANGDU
DEHARA DUN
2
E-02
MR. JERNAIL SINGH
ORISSA
3
B-23
MR. RAUT PRASANNA PRASAD
MUMBAI
4
B-05
MS. KRITIKA GAMBHIR
KOLKATTA
5
A-02
MR. SK. TAKIR MOHAMMAD
ORISSA
6
B-01
MS. SHOBITA MUTREJA
NEW DELHI
7
D-08
MR. JAMES
KERALA
8
B-13
MR. TENZIN KUNCHOK
KARNATAKA

 

RESERVATION CATEGORY BACKWARD CLASSES: GROUP (A,B,C,D,E)

 

SNO HALL TICKET NO NAME OF THE CANDIDATE PLACE
1
C-20
MR. M. SAI DEEPAK
HYDERABAD
2
D-14
MR. R. SATISH
KRISHNA DIST.
3
B-08
MR. N. VIJAY KUMAR
MEDAK
4
D-19
MR. B. SURYAKANTH
SECUNDERABAD

 

RESERVATION CATEGORY (SCHEDULED CASTE/ SCHEDULED TRIBE )

 

SNO HALL TICKET NO NAME OF THE CANDIDATE PLACE
1
D-11
MR. GAURAV DASARI
SECUNDERABAD

 

EX-SERVICE MEN CATEGORY

 

SNO HALL TICKET NO NAME OF THE CANDIDATE PLACE
 
   
NONE
 

 

DIRECTOR/ PRINCIPAL

CAI



 
 
CULINARY ACADEMY OF INDIA Affiliated to OsmaniaUniversity
6-3-1219/6A, Umanagar, Begumpet,
Hyderabad - 16, A.P., India.
E-mail: iactca@yahoo.co.in